1. Geliştirilen uygulamalar, artan iş yoğunlukları nedeni ile zaman içerisinde farklı altyapı gereksinimleri ortaya çıkartabilmektedir. Ortaya çıkan gereksinimler, uygulama performansı için büyük önem taşımaktadır. Uygulama performansı, kullanıcıların yapmış oldukları taleplere hızlı ve başarılı şekilde cevap üretmesi olarak düşünülebilmektedir.

  Uygulama performansı, uygulama yaşam döngüsünü oluşturmaktadır. Bir uygulama, yaşam döngüleri içerisinde farklı performans grafikleri oluşturmaktadır. Performans grafikleri, uygulama stratejilerine bağlı olarak şekillendirilmektedir.


  Windows Azure ile Cloud Computing uygulamalari serisinin bölümü olan "Windows Azure ile Cloud Computing Uygulamalari - 2" de uygulama performans grafikleri, ölçeklendirme ve gelişim süreçleri ile ilgili bilgiler verilmiştir. 


  Eğitim sürecinde, konun daha iyi anlaşilmasi amaci ile uygulama projesi geliştiriyor olacaktir.  Windows Azure ile Cloud Computing uygulamalari egitim serisi ile ilgili olarak, aşagidaki bağlantiyi takip etmenizi önerilmektedir.

  Github / https://github.com/ibrahimatay/WindowsAzure.FunnyApp

  Bu yazi ile "Windows Azure ile Cloud Computing Uygulamalari" serisi ile ilgili bilgiler vererek, serinin ikinici bölümü paylaşmış oldum. Konu ile ilgili sorularinizi info@ibrahimatay.org eposta adresine iletebilirsiniz.

  İbrahim ATAY

  Kaynaklar

  Scalability

  http://en.wikipedia.org/wiki/Scalability

  Scale-Out Vs Scale-Up

  http://highscalability.com/blog/2010/9/1/scale-out-vs-scale-up.html

  Windows Azure Training Kit November 2012

   http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8396

  Yorum ekle